top of page
Ieškoti

Hipnoterapija fobijoms

  • Writer: Tina Medniene, klinikinė hipnoterapeutė
    Tina Medniene, klinikinė hipnoterapeutė
  • 2021-08-19
  • 2 min. skaitymo

Atnaujinta: 2024-08-12

Fobijų pažinimas ir hipnoterapijos vaidmuo


Fobijos - tai intensyvi, nepagrįsta tam tikrų objektų, situacijų ar veiklos baimė, kuri sukelia vengimo elgesį ir didelį stresą. Fobijos skirstomos į tris pagrindinius tipus: specifines fobijas (konkrečių objektų ar situacijų baimė), socialinę fobiją (socialinių situacijų baimė) ir agorafobiją (situacijų, iš kurių gali būti sunku pabėgti, baimė). Fobijos gali smarkiai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę, nes riboja jo kasdienę veiklą ir kelia didelę baimę.


Hipnoterapija - tai terapinis metodas, kurio metu, naudojant orientuotą atsipalaidavimą, intensyvią koncentraciją ir sutelktą dėmesį, sukuriama padidinto sąmoningumo būsena, paprastai vadinama transu. Tokia pakitusi sąmonės būsena leidžia žmonėms tyrinėti mintis, jausmus ir prisiminimus, kuriuos jie gali būti paslėpę nuo savo sąmonės. Dėl gebėjimo pasiekti pasąmonę ir pertvarkyti neigiamus mąstymo modelius šis metodas ypač veiksmingas sprendžiant fobijų atvejus.


Kaip hipnoterapija padeda įveikti fobijas:


1. Nustatyti pagrindines priežastis: hipnoterapija gali atskleisti pagrindines fobijos priežastis, kurios dažnai yra susijusios su praeities patirtimi ar traumomis. Iškeldami šiuos prisiminimus į paviršių, žmonės gali saugioje aplinkoje susidurti su jais ir juos apdoroti.


2. Negatyvių minčių perorientavimas: hipnoterapijos seansų metu terapeutas gali padėti perorientuoti nepagrįstas baimes ir neigiamas mintis, susijusias su fobija. Šis kognityvinis restruktūrizavimas gali sumažinti emocinį atsaką, kurį sukelia fobijos stimulas.


3. Atsipalaidavimas: hipnoterapija dažnai apima laipsnišką susidūrimą su fobijos objektu ar situacija kontroliuojamoje ir atsipalaidavusioje būsenoje. Šis procesas, vadinamas sistemine desensibilizacija, padeda ilgainiui sumažinti baimės reakciją.


4. Atsipalaidavimo technikos: hipnoterapija moko atsipalaidavimo technikų, kurios gali padėti valdyti nerimo simptomus. Praktikuodami šias technikas, asmenys gali išlaikyti ramybę susidūrę su savo fobija.


5. Pasitikėjimo savimi stiprinimas: hipnoterapija gali sustiprinti savigarbą ir pasitikėjimą savimi, suteikdama asmenims galimybę susidurti su savo baimėmis. Užsiėmimų metu naudojami pozityvūs pasiūlymai ir vizualizacijos technikos sustiprina kontrolės ir gebėjimų jausmą.


6. Pasikeitimai elgesyje: hipnoterapijos metu asmenys gali išmokti naujų, sveikesnių įveikimo būdų ir elgsenos, pakeičiančių vengimo strategijas. Tai gali lemti adaptyvesnę reakciją į baimę keliančias situacijas.


Hipnoterapijos veiksmingumas:

Tyrimai parodė, kad hipnoterapija gali būti veiksminga fobijų gydymo priemonė. Ji ypač naudinga, kai derinama su kitais terapiniais metodais, pavyzdžiui, kognityvine elgesio terapija (KET). Hipnoterapijos gebėjimas pasiekti pasąmonę ir palengvinti gilius psichologinius pokyčius daro ją vertinga priemone gydant fobijas.


Apibendrinant galima daryti išvadą, kad hipnoterapija yra perspektyvus metodas asmenims, kovojantiems su fobijomis. Hipnoterapija, veikdama pasąmonę, pakeisdama neigiamas mintis, skatindama atsipalaidavimą ir pasitikėjimą savimi, gali gerokai sumažinti fobijų keliamą nerimą ir apribojimus, padėti žmonėms gyventi visavertį ir patogesnį gyvenimą.


vaizdas pro lėktuvo langą


CNHC kokybes zenklas
"Hipnotransas" logo

Sekite mane 'Facebook'

All original content ©2021 Hipnotransas.
All rights reserved. Licensed images remain the property of their copyright owners. 

bottom of page