
Regresija į Priežastį
“Gyvenimą galima suprasti tik pažvelgus atgal, bet jis turi būti gyvenamas einant į priekį”
-Søren Kierkegaard-
Regresinė hipnozė hipnoterapijoje yra laikoma viena galingiausių technikų, nes ji suteikia galimybę keliauti atgal į praeitį ir prisiliesti prie tų reikšmingų gyvenimo įvykių, kurie dažnai būna paslėpti už dabartinių emocijų ir simptomų. Ši giluminė kelionė į pasąmonę atveria prisiminimus, kurie įprastai nėra žmogaus sąmoningai pasiekiami, tačiau jų šaknys slypi dabartinėje žmogaus emocinėje būsenoje. Hipnoterapija suteikia progą regresijos metodu pažvelgti į šiuos užgniaužtus prisiminimus, kurie dažnai tampa pirmuoju žingsniu į emocinį palengvėjimą, nes tokios kelionės metu atrandamos ir šalinamos ilgalaikių emocinių simptomų šaknys. Šie simptomai, tarsi šešėliai, kol neišspręsti, lydi žmogų per gyvenimą, nuolat primindami apie save ir trukdydami jam pilnai išgyventi kiekvieną akimirką. Jie tarsi nematoma našta, kurią žmogus nešasi su savimi, slopindami žmogus džiaugsmą ir apsunkindami jo kelią į vidinę ramybę. Neišspręsti praeities išgyvenimai išlieka giliai pasąmonėje, dažnai užgoždami tikrąjį savęs pajautimą, stabdydami asmeninį augimą bei trukdydami patirti pilnatvę, kuri galėtų suteikti gyvenimui daugiau prasmės ir harmonijos.
Įsivaizduokite gyvenimą, kuriame rytais nubundate be ilgą laiką slėgusio nerimo, pasirengę su lengvumu ir laisve priimti naują dieną!
Procesas. Regresinės hipnoterapijos procese žmogus leidžiasi į kelionę laiku atgal, iki pat pirmojo ar reikšmingiausio įvykio, kuris yra susijęs su dabartiniu simptomu ar emociniu skausmu. Tai gali būti įvykis iš vaikystės laikotarpio nuo gimimo iki 7–13 metų amžiaus, kai patirti įvykiai retai būna sąmoningai prisimenami, tačiau regresijos metu, ypač kai sukyla stiprios emocijos, šie prisiminimai tampa prieinami. Būtent šiuo momentu, kai emocijos ima ryškėti, prasideda tikrasis gydomasis procesas, kurio metu per hipnoterapiją galima išrauti šaknis, kurios ilgus metus laikė žmogų prikaustytą prie skausmo ar nerimo. Tai tarsi simbolinis išsilaisvinimas iš grandinių, kurios kėlė vidinį nerimą ir nepasitikėjimą, suteikiantis naują požiūrį į save ir kasdienybę, todėl regresinė hipnozė yra pritaikoma plačiam emocinių ir psichologinių problemų spektrui, padedanti ne tik susidoroti su dabartinėmis emocinėmis naštomis, bet ir stiprinti asmens gebėjimą išgyventi su pasitikėjimu ir ramybe.
Regresinė hipnozė daznai yra taikoma įvairioms emocinėms ir psichologinėms problemoms, pavyzdžiui, psichoseksualiniams sutrikimams, panikos priepuoliams ir depresijai. Ji taip pat gali padėti įveikti gilias, paslėptas baimes, tokias kaip socialinė baimė, baimė reikštis prieš autoritetą ar net sėkmės baimė. Pavyzdžiui, žmogus, vaikystėje nuolat kritikuotas tėvų ar globėjų, vėliau gali patirti stiprią sėkmės baimę, nes bet koks laimėjimas jam primena bausmę už „pasipūtimą“ ar „per didelį pasitikėjimą savimi“. Tokiu atveju galima sugrįžti į tą ankstyvąją patirtį, kad suaugęs žmogus galėtų priimti save su nauju požiūriu ir brandžiu protu, be šių įsišaknijusių baimių.
Įsivaizduokite, kaip lengva tampa siekti savo tikslų ir priimti pasiekimus su pasitikėjimu savimi, be kaltės šešėlio!
Be to, regresinė hipnozė yra efektyvi ir tais atvejais, kai asmuo turi fobijų, kurios, atrodytų, neturi jokios konkrečios priežasties, pavyzdžiui, klaustrofobiją ar aukščio baimę. Kai kurie žmonės taip pat kreipiasi dėl miego sutrikimų ar nuolatinių kaltės bei gėdos jausmų, kurių negali atsikratyti net po daugelio metų. Šie giluminiai jausmai, kilę iš praeities situacijų, regresinės hipnozės metu tampa prieinami, ir, pasiekus jų šaltinį, šie jausmai gali būti palengvinami arba net visiškai pašalinami. Svarbu pastebėti, kad regresinė hipnozė ne visada yra tinkamiausias metodas kiekvienam simptomui, nes tam tikroms skausmo formoms ar specifinėms baimėms gali būti efektyviau taikyti kitas hipnoterapijos technikas. Vis dėlto, neretai pasitaiko, kad giliau tyrinėjant simptomų šaknis, regresinė hipnozė tampa naudinga ir šiais atvejais, suteikdama galimybę pasiekti norimus pokyčius.
Daugelis žmonių, kreipdamiesi į regresinės hipnozės specialistus, dažnai teiraujasi apie galimus regresijos šalutinius poveikius. Kartais manoma, kad regresija neturi šalutinių poveikių, o tik pagerina bendrą savijautą. Visgi tai ne visada yra tiesa. Kai kurie pacientai pastebi, kad po terapijos jų požiūris į pasaulį keičiasi ir jie nebejaučia poreikio taikytis su aplinkos ar artimųjų manipuliacijomis. Tokie žmonės ima labiau pasitikėti savimi ir priimti sprendimus, kurie atspindi jų tikruosius poreikius ir vertybes. Pavyzdžiui, žmogus, kuris daugelį metų kentė nuolatinį psichologinį spaudimą iš artimųjų ar kolegų, gali pajusti, kad dabar, be anksčiau lydėjusio nerimo, jis yra pagaliau pasirengęs pastovėti už save.
Regresinės hipnozės poveikis nėra tiesioginis, tačiau ji skatina esminius vidinius pokyčius, kurie natūraliai veda prie didesnio pasitikėjimo savimi ir gebėjimo priimti sprendimus, pagrįstus ramybės ir orumo jausmu. Ši technika ne „nurodo“ žmogui, ką daryti, o veikiau padeda jam atsikratyti senų emocinių grandinių ir įsisenėjusių baimių, kurios ribojo jo galimybes iki šiol. Atkūrus vidinę pusiausvyrą, žmogus jaučiasi laisvas veikti pagal tikruosius savo poreikius, o jo sprendimus lemia naujai atrastas savivertės jausmas, leidžiantis jaustis vertingu ir oriu. Tad, regresinė hipnozė tampa įrankiu, kuris padeda žmogui tapti sąmoningu savo gyvenimo autoriumi, pasitikinčiu savo vidine ramybe ir gebėjimu išlaikyti orumą, net ir susidūrus su iššūkiais.
Regresinės hipnozės metodai. Regresinė hipnozė apima skirtingus metodus, kurie praplečia terapijos galimybes. Du populiariausi metodai yra Laisvoji Asociacija ir Regresija Į Priežastį. Laisvoji asociacija, atrasta psichoanalizės pradininko Zigmundo Froido, leidžia pacientui be loginės analizės pereiti nuo vieno prisiminimo prie kito, tarytum svajojant, kai vaizdai keičiasi savaime viena po kito, atskleisdami gilesnius prisiminimus. Šis metodas padeda mintims laisvai sklandyti, o terapeutas padeda įveikti sąmonės proto blokavimus, kurie gali trukdyti prisiminti svarbias detales. Kita vertus, Regresija Į Priežastį siekia tiesiogiai pasiekti simptomo šaknis, eidama tiesesniu keliu. Tai metodas, leidžiantis efektyviai nukreipti dėmesį į esminį praeities įvykį, sukėlusį emocinę problemą, ir eidžiant tiesiai į šios priežasties šerdį, padeda žmogui giliai perdirbti bei neutralizuoti šį įvykį, atlaisvinant kelią naujam požiūriui ir vidinei ramybei atsirasti. Dėl šios priežasties regresinė hipnozė terapijos pasaulyje laikoma terapijos „grietinėle“. Daugelis žmonių, svarstančių apie regresinę hipnozę, gali bijoti dar kartą išgyventi praeities skausmą, ypač jei nėra tikri dėl hipnoterapeuto kompetencijos ir gebėjimo saugiai vesti šią terapinę kelionę. Su manimi, Tina, jūs galite jaustis visiškai ramiai. Aš esu įgijusi gilias žinias ir patirtį, leidžiančią atlikti regresinę hipnozę teisingai, taip kad terapinis procesas būtų ne tik saugus, bet ir efektyvus. Su manimi jūs patirsite terapiją, kurioje nėra vietos nesaugumui ar abejonei, o kelionė į praeitį taps galimybe iš tiesų išlaisvinti save nuo ilgalaikio emocinio skausmo ir atrasti vidinę ramybę.
Pabaigai verta paminėti, kad egzistuoja ir kita regresijos rūšis – regresija į praeitus gyvenimus, kartais vadinama Praeitų Gyvenimų Regresija arba Praeitų Gyvenimų Hipnoze. Ši praktika atliekama kaip dvasinė ar metafizinė technika, siekiant gilinti asmenines ar dvasines patirtis. Tačiau šis metodas nėra taikomas šioje regresinėje hipnoterapijoje, kuri orientuojasi į dabartinio gyvenimo įvykius ir patirtis, turinčias įtakos dabartiniams emociniams ar psichologiniams simptomams.
